top of page

Денис Буданов

Український кінознавець, кінокритик та кіножурналіст, член міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI, Спілки кінокритиків України та Української Кіноакадемії. Входив до складу Українського Оскарівського комітету каденції 2022 – 2023 років. Програмний директор Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» та Кам'янець-Подільского Міжнародного кінофестивалю «Бруківка», програмний координатор кінофестивалю Kharkiv MeetDocs.

Денис народився у Криму. Здобув вищу юридичну, економічну  та мистецтвознавчу освіту, має кваліфікацію кінознавця та диплом магістра з відзнакою.

Сферою кіно цікавився зі школи, але пройшов довгий шлях від «синефільства як хобі» до перших публікацій у муніципальній друкованій пресі у 2013 році як позаштатний кінокритик. Згодом вирішив отримати освіту кінознавця та присвятити більше часу творчій діяльності за кінофахом.

Працював у правоохоронних органах, згодом – юристом у сфері ЖКГ. Зараз поєднує кінодіяльність з наданням юридичних послуг у комерційному приватному секторі.

Денис є лауреатом премії українських кінокритиків «Кіноколо» у номінації «За досягнення» (2021 р.) «за цифрову архівацію національного кінопроцесу», а також –  спеціальної почесної нагороди Кам’янець-Подільского МКФ «Бруківка» (2021 р.) за «популяризацію фестивального кіноруху України».

Автор матеріалів про кіно для друкованих та інтернет-видань: LB; QHA; CUT Insight; Cineast, DzygaMDB та інших. Веде власний блог про кіно «KinoФайли». Постійний котриб’ютор баз IMDb, Letterboxd тощо. Пропагандує й популяризує українську кінокультуру та кінофестивальний рух.

DENIS BUDANOV-1.jpg
bottom of page