Тодорова Донна-1.jpg

Домнікія Тодорова

Домнікія Тодорова народилася в болгарському колоритному селі Криничне, яке розташоване в мальовничій Бессарабії. Після успішного закінчення школи, вступила до Київського національного торговельно-економічного університету, де наразі отримує освіту за фахом «Філологія германських мов». За період навчання мій рівень володіння англійською мовою підвищився з B2 до C1, а німецькою – з 0 до А1.

Під час першого Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» була волонтеркою та відповідала за організацію банкетів, зустріч гостей, контроль виконання графіку ефірів, дизайн приміщення для ефірів.

«Історія рідного Криничного цікавила мене завжди. Вже кілька років поспіль я досліджую культуру свого села і збираю інформацію про місцеві звичаї та традиції. Це захоплення ще зі школи. Саме тоді мені вдалося написати три етнографічні дослідницькі роботи, за які отримала призові місця на рівні Болградського району. Частенько я просила місцевих бабусь поділитися розповідями про свою молодість та заспівати пісень, з яких деякі налічують понад 150 років. Крім того, перебирала архіви села, аналізувала  спогади моїх родичів, щоб укласти генеалогічне древо свого роду. Зрештою, я "познайомилася" зі своїми пращурами аж до сьомого коліна.

Я була і залишаюся активісткою села – ось чому я тут, у цьому шалено цікавому проєкті, який дає можливість працювати, не працюючи, надає крила і надихає продовжувати займатися улюбленою справою. Дитя, вигодоване болгарським молоком під материнські болгарські колискові, не може не віддати серце і не присвятити життя своєму місцю сили.

 

Для мене "ОКО" – це шанс отримати нові можливості та знання, які неодмінно знадобляться мені у майбутньому; це безцінний досвід і надзвичайні емоції; це великодушні люди й безліч однодумців.

У мене завжди була мрія: поділитися своїм унікальним походженням, культурою, мовою, кухнею з усім світом. І саме з "ОКО" я можу її здійснити! Антуан де Сент-Екзюпері у своїй "Цитаделі" писав, що будинок протистоїть простору, традиції протистоять бігу часу, а я скажу, що "ОКО" протистоїть і тому, й іншому».