top of page
Пошук

Фестиваль "ОКО" продовжує зміцнювати культурні мости між Україною та Болгарією



Фільми про російську збройну агресію проти України показали студентам в Болгарії. До третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Міжнародний етнографічний кінофестиваль "ОКО" організував у Софії покази українських документальних стрічок в найбільших університетах болгарської столиці. 24 лютого - в Софійському університеті імені Святого Климента Охридського, 25 лютого – у Новому болгарському університеті, а 26 лютого – в Національній академії театрального та кіномистецтва (НАТФІЗ). Після перегляду стрічок студенти, викладачі та інші глядачі мали змогу поспілкуватися з авторами фільмів. Дискусії тривали понад годину, тема війни знайшла відгук у серцях болгарської молоді, викликаючи співпереживання та глибоке розуміння. Ця освітня програма спрямована на створення діалогу між українцями та болгарами, а також на розширення розуміння реалій сучасної війни через документальні фільми.


До програми показів увійшли документальні фільми "Листи з війни. Лист 1. Пульс України" режисерки Тетяни Станєвої та "Врятуй" режисерів Сергія Зейналова і Максима Хотиленка. Це персональні історії про війну очима тих, хто її переживає: українців, які борються за свою землю, та їхніх родичів, які переживають біль розлуки й евакуації.


Фільм "Листи з війни. Лист 1. Пульс України" розповідає про українських героїв, які воюють за свою Батьківщину, і про те, що спонукає їх залишатися на передовій. У центрі розповіді – історія українського болгарина Георгія, який воює в Херсонській області, двічі був поранений і має трьох дітей. Попри можливість демобілізації, він залишається на фронті, оскільки розуміє: якщо Бессарабію окупують, його життя втратить сенс. Також у фільмі показано прощання з другом режисерки – українським болгарином, що загинув у війні.


Фільм "Врятуй" висвітлює історію намагань евакуації родини режисера Сергія Зейналова з окупованої території під час повені, спричиненої підривом Каховської ГЕС. Його дід Афанасій Дерменжі був будівельником Антонівського мосту, який російські війська згодом підірвали. Це стрічка про зруйновані життя, вимушену втечу та боротьбу за виживання. Показати ці фільми студентам особливо важливо, оскільки вони не лише документують реалії війни, а й відкривають можливості для критичного осмислення сучасних подій. Через особисті історії героїв глядачі можуть краще зрозуміти етичні, психологічні та соціальні аспекти війни. Окрім кінопоказів, фестиваль активно залучає студентів до участі в кіноіндустрії. Завдяки ініціативі "ОКО для студентів" молоді люди можуть отримати безцінний досвід в організації кінофестивалів, кінокритики, а також у створенні власних кінопроєктів.


"Молодь – це не наше майбутнє, це наше сьогодення. Від них залежить, яким буде наше завтра, тому вони є нашою цільовою аудиторією. Ми хочемо не просто демонструвати світове мистецтво та новинки кінематографа, а й змінювати світ на краще", – наголошує засновниця та директорка фестивалю Тетяна Станєва. Фестиваль "ОКО" не зупиняється на освітніх ініціативах у Болгарії. Восени 2025 року відбудеться шоста едиція фестивалю, яка традиційно проходитиме в Україні та Болгарії.


Вперше головною локацією в Україні стане Київ, що дозволить ще більше розширити межі культурного обміну. Київ прийматиме гостей з 5 по 10 вересня, Болград – з 12 по 14 вересня, а болгарська частина фестивалю проходитиме в Софії з 3 по 11 жовтня. Організатори запрошують до участі кіномитців, які досліджують етнографію, антропологію, культуру, соціальні явища та традиції різних народів.


"ОКО" – це не просто фестиваль, а культурний міст, що об’єднує країни, допомагає чути одне одного та створювати майбутнє через мистецтво. Триває прийом заявок на участь через FilmFreeway.






 
 
 

3 Comments


Привіт! Одноразові електронні сигарети з Vapoolab https://vapoolab.com.ua/ зручні для тих, хто цінує простоту, а також можуть бути хорошим вибором для новачків, які не хочуть займатися обслуговуванням багаторазових пристроїв. Магазин пропонує багато різних моделей, серед яких легко знайти і бюджетні, і преміальні варіанти.

Like

Планував вечір з друзями, хотілось додати веселощів. Шукав сайт для онлайн-розваг. Натрапив на https://gonzosquest.in.ua/ , і це було те, що треба! Сайт пропонує купу слотів, гарну графіку і бонуси для новачків. Фріспіни і бонуси на депозит дозволяють грати довше, а виграші виводяться швидко. Сподобалась яскрава тематика і зручність сайту.

Like

Мені реально треба було кудись “злити пару годин”, бо чекав на дівчину під ТЦ. Полазив телефоном, і випадково ткнув по банеру https://sugarrush.in.ua/ . Та ідеально зайшло! Я вже забув, на кого чекав. Слотик яскравий, простий, весело пікає і щось там виграєш, навіть не вникаючи. Дівчина прийшла — а я вже з настроєм. Відтоді й сам туди заходжу просто для задоволення.

Like

© 2020-2025 Етнографічний кінофестиваль «ОКО»

  • YouTube - Белый круг
  • Instagram - Белый круг
  • Facebook - Белый круг
bottom of page