top of page
Пошук

Кінофестиваль «ОКО» оголошує програму церемонії відкриття

Менш ніж за місяць у столиці Болгарії, Софії, відбудеться відкриття IV едиції Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО». Уже 1 жовтня ми зустрічатимемо гостей у залі Rainbow Plaza, щоб разом розпочати свято етнографічного документального, ігрового та експериментального кіно!Розклад відкриття


17:00–17:30 – Зустріч гостей, фуршет, виставка робіт провідних українських фотографів на тему війни.


17:30–18:00 – Урочиста частина, вітальні промови, концертна програма, музичний сюрприз від гостей з України.


18:00–19:40 – Фільм «Життя на межі», хвилина мовчання.


19:40–20:00 – Аукціон, частування смаколиками з української Бессарабії.


Фільм-відкриття

«Життя на межі» (реж. Павло Пелешок) охоплює період від Революції Гідності до повномасштабної війни. Успішні українські кінопродюсери взяли до рук зброю, щоби боронити країну, та камери, щоби фіксувати моторошну реальність.

З уламків спогадів та власного кіноархіву ветерани Павло та Юрко збирають мозаїку причин та наслідків, з яких складається сьогоднішня російсько-українська війна – від кінця 2013 року до сьогодні. Автори пішли добровольцями на фронт, побували в гарячих точках Донбасу, створили саморобний дрон «Фурія», назву якого зараз носить один з найкращих підрозділів аеророзвідки. І весь цей час вони продовжували творити, аби показати світові правду про жахливу війну, яка стала можлива у XXI столітті.


Директорка «ОКО» Тетяна Станєва так описує свої враження після перегляду: «Я зупиняла фільм, щоб виплакатись, мене флешбечило і фізично нудило від болю. Я не знаю, як це наші глядачі дивитимуться без зупинок. Стрічка – це відеопідручник з війни в Україні. Режисером пророблена титанічна праця і зібрані неймовірні архівні кадри в одну історію, через яку ми бачимо причини і наслідки війни з зими 2014 аж до 24 лютого 2022 року. У фільмі також видно брехню рфії в прогресії, що змушує задуматись кожного: як ми і цілий світ могли бути такими наївними. Та все одно залишалось питання: як фільм приймуть болгари. Ми дуже боялись, чи буде все зрозумілим, тому “відтестили” його на друзях в Болгарії. Їх вердикт: “Цей фільм мусить подивитись кожний болгарин! Це щеплення від брехні і невігластва!”».


Хочемо додати, що переклад нашого фільму-відкриття був здійснений у рамках семестрового навчання студентки Софійського університету святого Климента Охридського Єви Кьорової під керівництвом д-ра Райни Камберової. Вже другий рік поспіль ми співпрацюємо з цим ВНЗ та даємо болгарському глядачу якісний переклад стрічок з програми нашого кінофестивалю.

Трейлер стрічки «Життя на межі» можна подивитися тут.


Фотовиставка

На нашому заході ви також зможете ознайомитись із роботами провідних українських фотографів та військових кореспондентів, які фіксують реалії сьогодення, досліджуючи найбільш болючі теми та часто ризикуючи власним життям. До уваги відвідувачів «ОКО» будуть представлені світлини Костянтина та Влади Ліберових, Сергія Михальчука та Олександра Барона.


Аукціон

Традиційно, «ОКО» привезе із собою частинку України й Бессарабії. Гості матимуть можливість придбати унікальні предмети, пов’язані з сучасністю нашої країни, такі як прапори, підписані вищим військовим керівництвом України, військові предмети з передової від наших воїнів і фотографії провідних кореспондентів. Також ми представимо сувеніри, виготовлені талановитими дружинами військових. Усі зібрані на аукціоні кошти ми передамо 88-му Окремому батальйону морської піхоти, який складається переважно з етнічних болгар та базується в місті Болград (Одеська область) – Батьківщині кінофестивалю «ОКО».


Адреса: Rainbow Plaza, вул. Атанас Дуков 29, Софія, Болгарія


Вхід за запрошеннями та попередньою реєстрацією:29 переглядів0 коментарів
bottom of page