top of page
Пошук

ОКО 2022 СВОЮ ТРЕТЮ ЕДИЦІЮ ПРОВЕДЕ В РАМКАХ МІЖНАРОДНОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ ENERGACAMERIMAGE

Оновлено: 12 жовт. 2022 р.Не лише мільйони українців, але й фестивалі були виселені внаслідок війни, що спалахнула 24 лютого. Третє видання «ОКО» опинилося під загрозою, оскільки регіон Бессарабії, будучи поблизу Чорного моря, виявився одним із основних стратегічні інтересів Росії. Але незважаючи на це, фестиваль відбудеться! З радістю повідомляємо, що у 2022 році «ОКО» відбудеться у польському місті Торунь за підтримки Міжнародного кінофестивалю EnergaCAMERIMAGE. Нові дати проведення фестивалю – 13-18 листопада 2022 року.


Середньовічне місто Торунь з його мальовничим старим містом (starówka), яке перебуває під охороною ЮНЕСКО, здається чудовим місцем для фестивалю етнографічного кіно. Місце дихає історією, і воно запрошує кожного здійснити подорож у минуле. Старе місто Торуня ніколи не було зруйноване війнами, і це вселяє спокій і впевненість. Ці настрої відповідають концепції OKO 2022 року. Цього року офіційний слоган ствердно говорить «Святкуй життя!». Жодна зовнішня агресія не повинна заважати Україні жити, а «ОКО» – проповідувати мир і толерантність, демонструючи чудові фільми.

Директорка та засновниця кінофестивалю ОКО впевнена: «Війна не може вбити культуру. Більше того, наша культура - це наша зброя. Нею ми воюємо! Заради неї ми боремось! Нею переможемо!»


Якщо говорити про візуальну концепцію, то ми вирішили повернутися в минуле і запросити наших предків приєднатися до фестивалю. Ми хочемо дізнатися історії, які вони мають розповісти, долі, з якими вони зіткнулися, і досвід, яким вони можуть поділитися з нами. Кажуть, що історія нічому не вчить людство, але ми твердо віримо, що обговорення найбільш суперечливих тем і збереження спогадів про наше минуле є важливими для запобігання нелюдським речам у майбутньому.

Програма буде лаконічною та насиченою, сповненою сюрпризів та дивувань! Фільми змагатимуться в повнометражних і короткометражних міжнародних секціях і оцінюватимуться міжнародними журі, а всі українські фільми будуть демонструватися в спеціальній позаконкурсній секції.


Результати відбору будуть оголошені наприкінці вересня.


Ми з нетерпінням чекаємо зустрічі з вами в Польщі!46 переглядів0 коментарів
bottom of page