top of page
Пошук

Кінофестиваль «ОКО» презентує постер та промовідео IV едиції

Вулиці Софії заповнили яскраві кольори українського кінофестивалю «ОКО», який цього року знайшов прихисток у столиці своєї другої батьківщини – Болгарії. Разом з презентацією головного постеру організатори пропонують пригадати буремну й насичену історію «ОКО», відображену у промовідео IV едиції.


ПостерГероїчна тематика головного постера «ОКО» втілена в динамічному й рішучому акті долання змія відомим фольклорним героєм Котигорошко. Яскраві, контрастні кольори апелюють до безкомпромісного ставлення героя до боротьби зі злом. «Битися зі злом чи миритися?» – неодноразово питають Котигорошка у казці. «Битися!» – без тіні сумніву відповідає герой. Так само і наш фестиваль обирає «Битися!» – за культуру, за збереження традицій, за власну ідентичність і, звісно ж, за можливість об’єднувати народи через силу кіно!

Наш фірмовий рожевий колір «ОКО» в цьому році доповнив ще й зелений – колір маленької горошинки, яка містить в собі життєдайну силу, здатну протистояти наймогутнішому злу.ПромовідеоЗ чого починався «ОКО»? Як ріс, розвивався і що привело його до Софії? Анімація на початку відео, створена нашою незмінною дизайнеркою Лілією Топор, натхненна фольклорними мотивами та показує перетворення горошинки на цілий всесвіт. Так само і ми, проводячи першу едицію онлайн у часи пандемії, мріяли, що колись «ОКО» зможе об’єднати навколо себе режисерів з усіх континентів. «Провести фестиваль один раз може будь-хто!» – сказав нам тоді член журі Михайло Іллєнко. – «Другий рік буде найважчим. Якщо зумієте пройти через це – фестиваль буде жити!».


І фестиваль вижив! Друга едиція відбулася протягом трьох днів офлайн у серці Бессарабії, місті Болград, зібравши українських і навіть попри ковід – вже й міжнародних гостей на сонячному півдні України. Одночасно з цим 7 повноцінних днів фестивалю проходили онлайн.

Третя едиція була під загрозою через спалах повномасштабного вторгнення росії в Україну. Утім «ОКО» продовжував боротьбу, обравши слоганом «Твоя культура – твоя зброя!». Завдяки підтримці наших польських партнерів – Міжнародного кінофестивалю операторського мистецтва Camerimage, «ОКО» зміг виконати свою давню мрію: зібрати навколо себе цілий світ! Ми вітали режисерів, які знімали свої фільми в Європі, Африці, Америках і на віддалених островах, в таких куточках планети, про існування яких ми навіть не здогадувались. Це було справжнє свято етнографічного кіно.


Буремний шлях «ОКО» продовжується. Завдяки підтримці болгарського народу четверта едиція фестивалю відбудеться офлайн у Софії та онлайн – для українських глядачів. Як і казковий Котигорошко, ми не припинимо нашу боротьбу за те, щоб показувати найкращі стрічки про світ Україні та Болгарії, й найкращі стрічки про Україну та Болгарію – світові.


19 переглядів0 коментарів
bottom of page