top of page
Пошук

«Пісня про Райну Попгеоргієву» звучить у БельгіїСтереотипно жінок у суспільстві зазвичай вважають ніжними й тендітними. З одного боку, це справді так. Жінка – мама, жінка – дружина. Однак в усі часи в багатьох народів світу були жінки-героїні. Дуже часто це прості, на перший погляд, люди. Однією з таких є Райна Попгеоргієва, болгарська вчителька, учасниця антитурецького Квітневого повстання 1876 року. Райна стала живим символом Повстання, піднявши на чолі повстанців власноруч вишитий стяг із написом: «Воля або смерть». На другий день повстання Райна взяла прапор у свої руки, переперезала шаблю та револьвер і сіла на добірного коня, щоби проїхатися по всьому місту і сповістити народ, що турецьке ярмо скинуто назавжди. Її вчинок оспівано у фольклорі.


Пісня про Райну Попгеоргієву є дуже популярною серед болгар. Майстер-клас із виконання цієї пісні наша директорка Тетяна Станева провела для гостей у Брюсселі в межах «ОКО подорожує до Бельгії та Швейцарії» (березень 2023 року).


Сьогодні українські воїни теж стають до бою із гаслом «Воля або смерть». Як же багато в нас спільного. Нумо пізнавати одне одного, адже вже зовсім скоро відбудеться 4 едиція ОКО - International Ethnographic Film Festival.

8 переглядів0 коментарів
bottom of page