top of page

Спеціальний показ Війна/Мир 2022

Diorama / Діорама

Режисер: Zoya Laktionova / Зоя Лактіонова
Країна: Ukraine / Україна

Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається - це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї.

Територія пустих вікон / Territory of Empty Windows

Режисер: Зоя Лактіонова / Zoya Laktionova
Країна: Україна / Ukraine

Друга світова війна й робота на заводі змусили родину моєї мами переїхати до Маріуполя. Війна із Росією та наслідки діяльності заводу для довкілля відіграють визначальну роль у її майбутньому житті.

Territory of empty windows.jpg

Transit / Транзит

Режисер: Mariam El Marakeshy / Маріам Ель Маракеші
Країна: Turkey / Туреччина

Фільм розповідає потужні інтимні історії про молодих біженців, які ризикували своїм життям, перетинаючи Егейське море, аби потрапити в пастку на грецькому острові Лесбос: без майбутнього та з закритими кордонами. Це мала бути лише їх "транзитна" зупинка, але саме там закінчилися їхня подорож.

Дахла: кіно і забуття/Dakhla: Cinema and Oblivion

Режисер: Артуро Дуеньяс / Arturo Dueñas
Країна: Іспанія (про Алжир) / Spain (about Algeria)

Життя триває в Дахлі, в одному з таборів біженців сахраві на півдні Алжиру, який існує в забутті протягом 45 років. Святкування Міжнародного кінофестивалю у Сахарі, відомий ще як FiSahara, руйнує усталену одноманітність. Подія закінчується, а життя (і забуття) продовжується.

Поїзд: Київ - Війна/Train Kyiv – War

Режисер: Корній Грицюк / Korney Gritsyuk
Країна: Україна / Ukraine

Лише 12,5 годин розділяють мирний Київ та Костянтинівку – невелике промислове місто на сході країни, відразу за яким починається фронт. Цей час у поїзді пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами та переконаннями. Вони спілкуються, сперечаються, навіть сваряться, але говорять і їдуть в одному напрямку. І всі вони прагнуть дістатися миру. Цей фільм – голос людей, пошук діалогу і шлях до спільного майбутнього, де кожен голос буде почуто.

Rajaa, that means hope / Раджаа, це значить надія

Режисер: Marielle Duclos / Маріель Дуклос
Країна: France / Франція

Чоловіки, які приїхали до Франції, відірвані від дітей, яких залишили в своїй країні, живуть у центрі для працівників-іммігрантів. Музикант запрошує їх співати колискові пісні. У рамках інтимної атмосфери цих воркшопів, виринають приховані досі емоції та спогади. Колискові перегукуються з власними переживаннями чоловіків щодо складнощів батьківства на великій відстані та життя між двома країнами. Звіддаля голос дитини розповідає нам про відсутність батька та рану, спричинену розлукою.

Барселона – гостинне місто / Barcelona – A Welcoming City

Режисер: Крістін Шухардт / Christin Schuchardt
Країна: Німеччина (про Іспанію) / Germany (about Spain)

Імідж Барселони характеризується космополітичним туристичним життям, тривалими процесами джентрифікації та прогресивними політичними перспективами, наприклад, для прийому біженців та мігрантів. Аби з’ясувати, наскільки власноруч створений образ Барселони як «міста біженців» відповідає реаліям життя людей, які постраждали від європейського прикордонного режиму, цей етнографічний фільм зосереджений на місцевих політичних стратегіях, що визначають та регулюють поводження з мігрантами.

PHOTO4~1.JPG
bottom of page