Світлана Рудюк

Українська сценаристка, режисерка, продюсерка. Членкиня Спілки кінематографістів України, членкиня Української кіноакадемії.

Народилася у м. Луганськ 3 лютого 1985 року. У 2008 році закінчила Східноукраїнський національний університет імені В.І. Даля за спеціальністю «Видавнича справа та редагування». Після отримання вищої освіти очолила редакцію місцевого журналу, створила низку спецпроєктів із луганськими митцями: акторами, письменниками, художниками, скульпторами.

У 2011 році переїхала до м. Київ. Почала працювати журналісткою на «Першому національному телеканалі». Згодом стала авторкою журналістських розслідувань – «Контрольна робота». У 2014-му очолила творчу групу тревел-програми «Подорожуй Першим». 

 

2015 – 2016 роки – головна редакторка творчого об’єднання Першого національного телеканалу. Авторка та сценаристка циклу програм «Напам’ять», «Зроблено в Європі», «Подорожуй Першим». Авторка та головна редакторка спецпроєкту до річниці Революції Гідності – «Майдан. Живий». Головна редакторка спецпроєкту до Дня незалежності України – «Україна-50».

 

2015 – 2016 роки – сценаристка та режисерка низки документальних короткометражних фільмів «Жива парафія» на замовлення греко-католицького каналу «Живе ТБ».

Протягом 2016-2017 років Світлана була виконавчою продюсеркою двох документальних повнометражних фільмів («Одесити на Донбасі» та «Перехрестя Балу»), а також – виконавчою продюсеркою  та редакторкою документального повнометражного фільму «Заміновані вірністю».

У 2017 – 2018 роках вона – сценаристка та виконавча продюсерка документального повнометражного фільму «Гідра».

2018-2019 роки ознаменувалися її роботою як виконавчої продюсерки документального фільму «Веронські скарби»; як авторки ідеї, сценаристки та режисерки документального фільму «Ваш Василь» та як продюсерки документального фільму «Родинна справа». Остання стрічка взяла участь в австралійському кінофестивалі Veteran Film Festival.

Починаючи з 2019 року, фільми, над якими Світлана працювала, почали відбирати на українські та міжнародні кінофестивалі. Так, документальний фільм "Not alone", який вона продюсувала, відібрали до участі у 4 фестивалях (з них 1 нагорода «Кращий документальний фільм» та 1 спеціальна відзнака журі). А ігрова короткометражна стрічка «Ой!» потрапила до програми 12 фестивалів України та світу (з них 3 нагороди за «Кращий короткометражний фільм» та 1 спеціальна відзнака).

Крім того, Світлана отримала підтримку від Українського культурного фонду для реалізації деяких своїх проєктів. Приміром, у 2020 році вона виступила співавторкою та продюсеркою проєкту «Зірки на Землі», що передбачав проведення інклюзивного кіномистецького воркшопу та створення документального фільму. А у 2021-му виступила продюсеркою дитячої серії екопрограм «Червоні рюкзаки».

Наразі працює як режисерка та сценаристка  над ігровою стрічкою «Моє місце тут», розробку якого теж підтримав Український культурний фонд.