Тетяна Станєва

Тетяна Станєва, 11/08/1984, народилася в болгарському селі Чушмелій (Криничне), що знаходиться в Болградському районі Одеської області, Україна. Місце народження і визначило її долю. Після успішного закінчення середньої освіти в рідному селі вивчала теологію в столиці країни, після чого з відзнакою закінчила Київський національний університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю «Фольклористика. Філологія української мови та літератури». Вибір цього шляху був продиктований бажанням заглибитися в традиції свого краю, вивчити їх, зрозуміти і зберегти.


Має дворічний досвід керування проектами як заступник ГО «Центр розвитку Бессарабії» по культурним проектам, два найбільших з яких – це рок-фестиваль «Дунайська січ» в м. Ізмаіл 2019 р, та фестиваль «БессарабіяFolk» в с. Чійшій (Городнє), травень 2019 офлайн та 2020 онлайн. Також, на її професійному рахунку організація участі українських колективів (більше 100 людей) в міжнародних фолькфестивалях в Болгарії (Рожен), та Австрії (Відень). На початку 2020 року, створила Громадську Організацію  «ОКО – об’єднання креативних особистостей», в якій є директоркою. В 2020 році на базі ГО «ОКО» заснувала та провела Перший міжнародний етнографічний кінофестиваль ОКО онлайн за підтримки Держкіно  України та Спілнокошту, а також компанії МЕГОГО.  ГО «ОКО» допомогає, продюсує та супроводжує виробництво неприбуткових проектів фільмів Тетяни.

 

Тетяна Станєва – продюсерка та режисерка повнометражного документального фільму про с Криничне-Чушмелій "Місце сили" (103 хв, грудень 2018 р.), який був презентований в багатьох містах України (Київ, Одеса, Криничне, Ізмаїл, Запоріжжя) та інших країнах (Болгарія, Італія, Чехія) в рамках фестивалів. Та був показаний на Болгарському телебаченні (тизер фільму - https://youtu.be/O-cgsmJiF14 ,

Прем’єри - https://www.youtube.com/playlist?list=PLU-F8WQjJKCYaapEJYDbvNICEkuHyOT2z ) Також,  вона є продюсеркою та авторкою документального короткого метру «Чамур» (28 хв, вересень 2020 р.) (трейлер - https://youtu.be/0K3gAEQ5YCY), який здобув дві нагороди в Америці та Канаді, як кращий документальний фільм в рамках міжнародних кінофестивалів та був відібраний до кінопрограми на фестивалях у Франції, Ізраїлю, Італії, та на Кіпрі. Наразі, він продовжує своє фестивальне життя.

В її фільмографії також продукування та режисура документальної повнометражної стрічки «Пасхальна Реконструкція» (100 хв, квітень 2021 р.) (трейлер - https://youtu.be/M64TROWyYNY), що буде показаний в Одесі на автопрем’єрі (30 квітня 2021), на Одеському «7 телеканалі» та інших регіональних телебаченнях на Великдень.

Тетяна є автором сценарію повнометражного ігрового фільму, пригодницької комедії «Хитрий Петро». Працює над препродакшном цього повного метру. Наразі також продукує виробництво 12 документальних серій по 23 хв «Зникаючі села»  як результат виграшу творчого конкурсу телеканалу «Суспільне». Також є продюсеркою відео студії «PowerFilm Production», що забезпечує реалізацію відео виробництва та супровід усіх творчих проектів фільмів.

Займається СММ роботою, веде 5 сторінок проектів на Фейсбук (тисячі фолоуверів), керує піар-службою проектів, та пише статті для ЗМІ. Має 7-річний дипломатичний досвід роботи в Посольстві Палестини в Україні, досвід переговорів, публічних виступів, презентацій. Володіє ораторським мистецтвом.

«Я стала режисером не тому, що мріяла побудувати кар'єру в кінематографії, а тому що мені було про що розповісти. І робила це не через те, що могла, а тому що не могла не зробити»