Тетяна Станєва

Тетяна Станєва, народилася в болгарському селі Криничне (Чушмелій), що знаходиться в Болградському районі Одеської області, Україна. Після успішного закінчення середньої освіти в рідному селі вивчала теологію в столиці, після чого з відзнакою закінчила Київський національний університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю «Фольклористика. Філологія української мови та літератури». Вибір цього шляху був продиктований бажанням заглибитися в традиції свого краю, вивчити їх, зрозуміти і зберегти.
 
Станєва Тетяна Іванівна має дворічний досвід керування культурними проєктами ГО «Центр розвитку Бессарабії», два найбільших з яких – це рок-фестиваль «Дунайська січ» в м. Ізмаїл 2019 р., та фестиваль «БессарабіяFolk» в с. Городнє (Чійший), травень 2019 р. Також, на її професійному рахунку організація реалізації гран-прі для переможців (понад 100 людей) – поїздка на фолькфестиваль в Болгарію.

 

Тетяна Станєва – авторка, сценаристка, режисерка та продюсерка документального фільму про село Криничне (Чушмелій) «Місце сили»  (грудень 2018 р.), який був презентований в багатьох містах, країнах та на фестивалях.  Дебютний документальний фільм «Місце сили» є своєрідним продовженням життєвих пошуків авторки. Також, вона працює над документальним коротким метром «Чамур» на стадії постпродакшна та над новим проєктом ігрового фільму «Хитър Петър пътува из Бессарабия» (пер. – «Хитрий Петро подорожує Бессарабією») як сценаристка та режисерка.

Тетяна є продюсеркою відеостудії PowerFilm Production, що супроводжує створення усіх репортажних відеоподій «ЦРБ» та забезпечує роботу над творчими проєктами фільмів.

«Я стала режисером не тому, що мріяла побудувати кар'єру в кінематографії, а тому що мені було про що розповісти. І робила це не через те, що могла, а тому що не могла не зробити»