Тетяна Станєва

Тетяна Станєва, народилася в болгарському селі Криничне (Чушмелій), що знаходиться в Болградському районі Одеської області, Україна. Після успішного закінчення середньої освіти в рідному селі вивчала теологію в столиці, після чого з відзнакою закінчила Київський національний університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю «Фольклористика. Філологія української мови та літератури». Вибір цього шляху був продиктований бажанням заглибитися в традиції свого краю, вивчити їх, зрозуміти і зберегти.
 
Станєва Тетяна Іванівна має дворічний досвід керування культурними проектами ГО «Центр розвитку Бессарабії»  два найбільших з яких – це рок-фестиваль «Дунайська січ» в м. Ізмаїл 2019 р, та фестиваль «БессарабіяFolk» в с. Городнє (Чійший), травень 2019 р. Також, на її професійному рахунку організація реалізації гран-прі для переможців (більше 100 людей) - поїздка на фолькфестиваль в Болгарію.

 

Тетяна Станєва – автор, сценарист, режисер та продюсер Документального фільму про с Криничне (Чушмелій) «Місце сили»  (грудень 2018р.), який був презентований в багатьох містах, країнах та на фестивалях.  Дебютний документальний фільм «Місце сили» є своєрідним продовженням життєвих пошуків авторки. Також, вона працює над документальним коротким метром «Чамур» на стадії постпродакшна та над новим проектом ігрового фільму «Хитър Петър пътува из Бессарабия» (пер. - Хитрий Петро подорожує Бессарабією) як сценарист та режисер.

Тетяна є продюсером відео студії «PowerFilm Production», що супроводжує створення усіх репортажних відео подій ЦРБ та забезпечує роботу над творчими проектами фільмів.

«Я стала режисером не тому, що мріяла побудувати кар'єру в кінематографії, а тому що мені було про що розповісти. І робила це не через те, що могла, а тому що не могла не зробити»

© 2020-2021 Етнографічний кінофестиваль "ОКО"

  • YouTube - Белый круг
  • Instagram - Белый круг
  • Facebook - Белый круг