top of page

Українська короткометражна програма 2023

Метро-трамвай / Metro-tram

Режисер: Катерина Ягідка / Kateryna Yahodka
Країна: Україна / Ukraine

Головний герой історії — син старого доброго метро і швидкого трамвая. Ця недоношена дитина живе в місті Кривий Ріг.

Алоє, фікус, авокадо і 6 драцен / One Aloe, One Ficus, One Avocado and Six Dracaenas

Режисер: Марта Смеречинська / Marta Smerechynska
Країна: Україна / Ukraine

Серед сотень коробок з адресами українських міст можна побачити пральну машину, замотану в скотч, метрові кімнатні рослини з коренями та дитячі малюнки. Це місце нагадує склад загублених речей. Тишу порушує голос господарки однієї з цих посилок. Вона прощається зі своїм домом у Києві та роздумує про речі, залишені там. Кожна з них має свою історію, свій спогад. Через її слова будинок наче оживає. А все згадане сповнюється відчуттями тепла та знайомості. Тим часом люди з'являються на так званому складі, щоб забрати свої частинки дому у формі посилок. Вони розглядають коробки в пошуку свого дорогоцінного майна. Декого переповнює радість, декого — сум. Поміж тим жіночий голос запитує, чи має якусь вагу втрата нажитого?

Люди і нелюди / Humans and subhumans

Режисер: Олександр Стоянов / Oleksandr Stoianov
Країна: Україна / Ukraine

Юридична драма про порушення прав людини в радянській Україні та сучасній Росії на основі архівних хронік.
Гаймрад Бакер у деяких своїх проектах використовував текст нацистської пропаганди таким чином, що він ставав самоочевидним, коментуючи сам себе. З цією ж метою використовую уривки з радянської газети. Я називаю частини фільму – сцени, щоб підкреслити театральність, абсурдність і жорстокість процесу та пропагандистських образів.

Прокидаючись у тиші / Waking Up in Silence

Режисер: Міла Жлуктенко, Даніель Асаді Фаезі / Mila Zhluktenko, Daniel Asadi Faezi
Країна: Україна / Ukraine

Колишня військова казарма Вермахту нині слугує табором для біженців/-ок з України. Фільм «Прокидатися у тиші» супроводжує дітей на шляху, де їхня власна історія переплітається з історією казарми. Це мить між минулим і майбутнім, війною та тишею, відʼїздом і прибуттям, яка змальовує портрет німецького минулого та майбутнього очима молодих героїв та героїнь фільму.

Ти тут?/ Are you here

Режисер: Злата Вересняк / Zlata Veresniak
Країна: Україна / Ukraine

Орина, 18-річна українська дівчина, була змушена залишити свою батьківщину через війну. Вся її родина, разом із семирічною сестрою, залишилася в країні. Її єдиною підтримкою та постійним нагадуванням про рідний край є щоденний зв'язок із молодшою сестрою.

Чорнобиль 22 / Chornobyl 22

Режисер: Олександр Радинський / Oleksiy Radynski
Країна: Україна / Ukraine

В окупованій Чорнобильській зоні відчуження анонімний інформатор Збройних сил України таємно фільмує пересування російських військ. Працівники/-ці ЧАЕС обговорюють свій досвід перебування на окупованій росіянами атомній електростанції. У цьому макабричному епізоді російського вторгнення переплітаються катастрофічні сценарії з минулого та теперішнього. Фільм створено в межах проєкту «Свідчить Україна» (The Reckoning Project: Ukraine Testifies), що займається документуванням та розслідуванням російських воєнних злочинів в Україні.

bottom of page