top of page

Переможці третьої едиції Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО», Торунь, 2022

Завершилася третя едиція Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО»! Це був справжній виклик, але ми подолали всі труднощі, і здається, нам це вдалося. Ми навіть не мріяли зустріти стільки талановитих, щирих, відкритих і відданих кіно людей. Наш фестиваль став місцем зустрічі кінематографістів з усіх континентів. Сподіваємося, що ці перетини в майбутньому виллються в круті проєкти. Адже це одна з місій нашого «ОКО» - сприяти міжкультурному діалогу через кіно та безпосереднє спілкування між творцями.
 

А тепер головна інтрига нашого заходу - переможці! Ми співчуваємо членам журі, яким довелося прийняти досить складне рішення й обрати лише одного переможця з багатьох досить потужних учасників конкурсу. Однак, правила конкурсу змінити неможливо, тому увага!
 

Переможцем конкурсу короткометражних фільмів стала стрічка «Дівчина-кочівниця» режисера Рухолли Акбарі (Іран). Однак вибір був надто складним, щоб віддати перевагу лише одній стрічці, тому журі вирішило відзначити ще двох конкурсантів спеціальною відзнакою. Це стрічки «Зірка полину» режисера Аделіни Борець (Україна), та «Хоробра» режисера Вільмарка Вала (Франція, про Гаїті).

 

Переможцем конкурсу повнометражних фільмів став фільм «Я - Шансе» режисера Вайнберга Марка-Анрі (Бельгія, про Демократичну Республіку Конго). Цей фільм викликав справжній фурор - зал кінотеатру був майже заповнений, а після показу ще довго тривало жваве обговорення.

Ми вдячні всім режисерам, які надіслали свої роботи для участі у конкурсній програмі нашого кінофестивалю! Ви пройшли надзвичайно складний шлях від ідеї до створення свого унікального продукту, яким ми були дуже раді поділитися з нашими глядачами. Чекаємо на ваші наступні проєкти та бажаємо натхнення і сил для їх реалізації!

bottom of page