top of page
Лелюк Ян.jpg

Ян Лелюк

Український оператор-постановник, режисер монтажу та технічний директор Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО».

Ян народився 21 лютого 1972 року в містечку Бершадь Вінницької області. У 1989 році закінчив місцеву школу, яка нині відома як Бершадський ліцей №1 імені Анатолія Матвієнка.

В колі його інтересів були завжди були інформаційні технології та техніка. Тож у 2000 році він вступив до Національного аерокосмічного університету «ХАІ», з якого випустився у 2006 році та отримав спеціальність «Інженер-програміст».

Відеовиробництвом зацікавився з 2010 року, й відтоді почав активно розвиватися в цій сфері.

Так, у 2013 році здобув фах режисера монтажу в київському спеціалізованому освітньому закладі «ІНТЕРШКОЛА», в якому пройшов курс підготовки для роботи в галузі телебачення і телевізійного виробництва.

У 2018 році Ян став співзасновником відеостудії PowerFilm Production у Києві, яка займається виробництвом фільмів, рекламних, корпоративних і промороликів, музичних кліпів. Під час реалізації проєктів також виконує функції оператора-постановника, оператора дрона (квадрокоптера) та режисера монтажу.

Одним із таких проєктів став документальний повнометражний фільм про село Криничне (Чушмелій) «Місце сили» (103 хв) у 2018 році режисерки Тетяни. Ян виступив технічним директором, оператором-постановником, режисером монтажу та субтитрувальником.

Протягом 2019 – 2020 років разом з Тетяною вони працювали над її документальним короткометражним фільмом «Чамур» (28 хв), який також знімали у Криничному.

З першої едиції Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» у 2020 році обійняв посаду технічного директора.

 У 2021 році долучився до створення документальної повнометражної стрічки «Пасхальна реконструкція» (100 хв) як технічний директор, оператор-постановник, режисер монтажу, субтитрувальник і колорист.

Також у 2021 році вийшов документальний серіал з 12 серій (по 26 хв кожна) під назвою «Зникаючі села» на замовлення українського суспільного мовника UA: Суспільне. У цьому проєкті він виконував роботу технічного директора, оператора-постановника, режисера монтажу, субтитрувальника й колориста.

З серпня 2022 року після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну працює над створенням документальної стрічки «Вона», яка є щоденником дружин військових. Зйомки ще не завершені.

Ян постійно у процесі розвитку, його майстерність можна оцінити тут: https://youtu.be/Ya8ckIf4jfw

bottom of page