top of page

Ярина Закальська

Українська фольклористка, кандидатка філологічних наук, викладачка англійської та української мови та літератури, SMM-спеціалістка в команді Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО».

Народилася 27 квітня 1992 р. у Львові.

У 2015 р. закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка та здобула ступінь магістра фольклористики. Одержала кваліфікацію фольклориста, викладача української мови та літератури, англійської мови.

З 2015 по 2019 рік навчалася в аспірантурі на кафедрі фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2021 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Український фольклор спротиву: традиція і модифікація, трансмісійні механізми» та здобула ступінь кандидата філологічних наук (10.01.07 фольклористика).

З 2012 р. по 2021 р. працювала редакторкою видання «Казна України». Була літературною редакторкою книжки «Пов'язані Долею. Спогади про Олексія Долю».

Викладала українську мову в Національному авіаційному університеті й українську мову як іноземну в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка протягом 2016 – 2017 рр. і 2020–2021 рр.

Читала лекційні курси «Упорядкування фахових видань», «Етнотуризм» «Музейна комунікація» для студентів-фольклористів і етнокультурологів у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Має досвід роботи в школі Вальдорфського типу «Квінта».

Популяризує українські традиції та звичаї, виступаючи на радіо та телебаченні. Виступала на наукових конференціях в Україні та закордоном, зокрема в Литві, Польщі, Естонії, Австрії. Є авторкою 15 наукових публікацій.

У 2020 році стала однією з переможниць ХV Радіодиктанту національної єдности.

У 2022 році здобула перемогу в конкурсі літературних подкастів «КрутеЗНО». Є учасницею багатьох волонтерських проєктів.

Працювала SMM-спеціалісткою в проєкті «Діти країни: розваги для відваги» 2022 році, спрямованого на підтримку дітей ВПО.

З командою «ОКО» Ярина з першої едиції: у 2020 році вона приєдналася як волонтерка, у 2021 році – як волонтерка та перекладачка фільмів конкурсної програми з англійської на українську, і з 2022 працює як SMM-спеціалістка.

bottom of page