Дімчогло Юрій Дмитрович

Почесний президент Дімчогло Юрій Дмитрович

 

Усе в нашому фестивалі не випадкове. Й покровительство пана почесного президента – також. Адже за суворою посадою заступника голови Облради криється кіно шанувальник та гарячий патріот рідного краю.

Народившись в  Бессарабії, він служить своєму краю та Україні приймаючи активну участь у державницьких, громадських та міжнародних справах.

Його трудовий досвід не вміститься ані в двох, ані трьох листочках, тут ми перерахуємо найголовніше:

 

з жовтня 2013 року по листопад 2015 року - Генеральний директор ТОВ «Поромний комплекс Орлівка» (Ренійський район Одеської області, Україна).

з листопада 2015 року обраний заступником голови Одеської обласної ради 7 скликання, на цій посаді працює по теперішній час.

З 2009 по 2013 рік – Секретар депутатської групи міжпарламентських зв'язків Верховної Ради України з Парламентом Турецькою республікою.

З 2013 по теперішній час – член української частини міжнародної організації «Єврорегіон «Нижній Дунай» (Україна, Румунія, Молдова).

З 2016 по теперішній час – член міжурядової українсько-турецької робочої групи з питань державно-приватного партнерства та туризму.

Як майже кожний житель мультинаціональної Бессарабії він є носієм декількох мов з дитинства -  українська, турецька, російська, болгарська, румунська, ну й звісно англійська.  Тож не дивуйтесь, якщо він привітається з вами якоюсь із них

Серед визначних досягнень окреслимо також найголовніші:

Реалізація проекту будівництва поромної переправи між Орлівкою (Одеська область) та Ісакчею (Румунія) та відкриття відповідного міжнародного пункту пропуску.

Є співавтором унікального видання на 750 сторінках "Історія гагаузів України", що вийшов у світ 2017 році.

28 червня 2018 року обраний чотирма національно-культурними гагаузькими громадськими організаціями України - головою Асоціації гагаузьких товариств України.

А з 2020 року він стає почесним президентом Першого міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» в українській Бессарабії.

© 2020-2021 Етнографічний кінофестиваль "ОКО"

  • YouTube - Белый круг
  • Instagram - Белый круг
  • Facebook - Белый круг