Дімчогло Юрій Дмитрович

Почесний президент «ОКО»

 

Усе в нашому фестивалі не випадкове. І покровительство пана почесного президента – також. Адже за суворою посадою заступника голови Облради криється кіношанувальник та гарячий патріот рідного краю.

Народившись в  Бессарабії, він служить своєму краю та Україні, беручи активну участь у державницьких, громадських та міжнародних справах.

Його трудовий досвід не вміститься ні на двох, ні на трьох листочках, тут ми перерахуємо найголовніше:

 

З жовтня 2013 року по листопад 2015 року – Генеральний директор ТОВ «Поромний комплекс Орлівка» (Ренійський район Одеської області, Україна).

З листопада 2015 року обраний заступником голови Одеської обласної ради 7 скликання, на цій посаді працює по теперішній час.

З 2009 по 2013 рік – Секретар депутатської групи міжпарламентських зв'язків Верховної Ради України з Парламентом Турецькою республікою.

З 2013 по теперішній час – член української частини міжнародної організації «Єврорегіон «Нижній Дунай» (Україна, Румунія, Молдова).

З 2016 по теперішній час – член міжурядової українсько-турецької робочої групи з питань державно-приватного партнерства та туризму.

Як майже кожний житель мультинаціональної Бессарабії він є носієм декількох мов з дитинства – українська, турецька, російська, болгарська, румунська, ну й звісно англійська.  Тож не дивуйтесь, якщо він привітається з вами якоюсь із них

Серед визначних досягнень окреслимо також найголовніші:

Реалізація проєкту будівництва поромної переправи між Орлівкою (Україна) та Ісакчею (Румунія) та відкриття відповідного міжнародного пункту пропуску.

Є співавтором унікального видання на 750 сторінках «Історія гагаузів України», що побачило світ у 2017 році.

28 червня 2018 року обраний чотирма національно-культурними гагаузькими громадськими організаціями України – головою Асоціації гагаузьких товариств України.

А з 2020 року він стає почесним президентом Першого міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» в українській Бессарабії.