top of page

Дімчогло Юрій Дмитрович

Український громадський та політичний діяч гагаузького походження, почесний президент  Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО».​

Народився 19 серпня 1973 року в с. Томай  на території Молдови, яка є частиною Бессарабії.  Як майже кожний житель цього мультинаціонального краю, він володіє декількома мовами, серед яких гагаузька, українська, турецька, російська, болгарська, румунська та англійська. 

Протягом всього свого життєвого шляху Юрій активно працював на благо свого рідного краю та України, беручи участь у державницьких, громадських та міжнародних проєктах. Так, з 2009 по 2013 рр. він виконував обов’язки секретаря депутатської групи міжпарламентських зв'язків Верховної Ради України з Парламентом Турецької республіки 6-го скликання. У 2013 став членом української частини міжнародної організації «Єврорегіон «Нижній Дунай» (Україна, Румунія, Молдова). А у 2016 – міжурядової українсько-турецької робочої групи з питань державно-приватного партнерства та туризму.

Крім того, він ініціював проєкт будівництва поромної переправи Орлівка (Одеська область, Україна) — Ісакча (Румунія) та відкриття відповідного міжнародного пункту пропуску. А у 2013 – 2015 рр. – виконував обов’язки генерального директора ТОВ «Поромний комплекс Орлівка» (Ренійський район Одеської області, Україна).

З 2012 по 2020 рр. був депутатом Одеської обласної ради VI та VII скликання, а також з 2015 по 2020 рр. – заступником голови Одеської обласної ради.  Після цього, протягом 2020 – 2022 рр. Юрій був на посаді штатного радника голови Одеської ОДА, а у 2022 – 2023 рр. обіймав цю ж посаду при голові Одеської ОВА.
 

1 грудня 2017 р. Юрій був нагороджений Орденом «За заслуги» III ступеня (за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю). Також у 2017 році він став співавтором унікального видання на 750 сторінок «Історія гагаузів України».

А в червні 2018 р. чотири національно-культурні гагаузькі громадські організації України обрали його головою Асоціації гагаузьких товариств України.

Як великий шанувальник кіно та гарячий патріот рідного краю у 2020 році Юрій Дімчогло став почесним президентом першого Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» в українській Бессарабії. Цю посаду обіймає і досі. 

bottom of page