top of page

Міжнародна повнометражна програма 2023

Золота земля / Golden Land

Режисер: Інка Ачте / Inka Achte
Країна: Фінляндія / Finland

Коли Мустафе, фін-сомалієць, дізнається, що земля на Африканському розі, звідки походять його предки, багата на поклади міді та золота, він ухвалює рішення змінити звичний, безпечний, але доволі нудний спосіб життя своєї родини у Фінляндії, яку називають найщасливішою країною та в якій гарантовано дотримання прав кожного громадянина, на Сомаліленд, самопроголошену державу в Східній Африці. Поки Мустафе намагається дістати скарби з-під землі, його діти вирушають у складну подорож, щоби дізнатися, де насправді їхнє місце.

Мудрий віслюк / Wise Donkey

Режисер: Франческо Ді Джорджі, Джованні Явароне / Francesco De Giorgi, Giovanni Iavarone
Країна: Італія / Italy

Апулія, травень 2021 року. Група виконавців народної музики вирішує здійснити 200-кілометрову подорож від Торре Гуачето (Бріндізі) до Санта Марія ді Леука (Лечче) старими дорогами Віа Франчігена. Молодий фермер і його віслюк, на ім'я Бартоло, приєднуються до групи, засновуючи «Товариство мудрих ослів». Документальний фільм — історія музичної подорожі пам’яттю, традиціями та популярною культурою Саленто.

Г`юто / Gyütö

Режисер: Філіпа Кардозо / Filipa Cardoso
Країна: Бельгія / Belgium

Почути шум океану в Гімалаях... Це неймовірне бажання приводить кінорежисерку та трьох її дівчат до Г’юто, де високо розташований тибетський буддистський монастир. Там вдень і вночі лунають звуки священних тантричних співів-медитацій, «які звучать як хвилі океану». Під час своєї мандрівки дівчата дізнаються про повсякденне життя 400 монахів, які там проживають. Поступово вибудовується діалог, виникає співпереживання і співучасть. Від такого занурення в життя монахів фільм набуває особливої форми. Немов хвиля, розгортається відео- і звукоряд . Реальність буддизму розкривається неймовірним чином завдяки спонтанності поставлених запитань, дитячому погляду, а також, щонайважливіше, без прозелітизму.

Уклад життя/ The Order of Things

Режисер: Рамона Бадеску та Джеффа Сільва / Ramona Badescu, Jeff Silva
Країна: Румунія / Romania

Навіть у поважному 90-річному віці Александру все ще займається садівництвом, жартує та продовжує ремонтувати годинники в майстерні, яку відкрив його батько в 1909 році десь на півдні Румунії. Однак мало хто знає, що в його житті було те, що він у минулому був політв’язнем. І це назавжди змінило життя чоловіка. «Уклад життя» — це спроба записати фрагментовані спогади одного з останніх прямих свідків румунських трудових таборів і політичних в’язниць, а також ода стійкості.

Баліка / Balika

Режисер: Айтор Санчес Сміт, Ландер Ібарретче / Aitor Sánchez Smith, Lander Ibarretxe
Країна: Іспанія / Spain

Баліка розповідає історію двох підлітків, Діпендри та Сушміти, котрі живуть у притулку в Катманду. Головних героїв, як і всіх їхніх друзів, покинули рідні.

Залишається лише скотарство / Only Roundup Remains

Режисер: Браян Лю / Brian Liu
Країна: США / USA

У глибинах тропічного лісу Амазонки, де зник місцевий підліток Ачуар, водиться загадковий привид. Під час пошуків юнака його родина вирішує звернутися по допомогу до шамана. Він, перебуваючи в стані трансу, розповідає, що юнака викрав диявол, проте маг перешкодив цьому й показав хлопцеві дорогу назад додому. Тим, хто очікує повернення бранця, відкривається безліч таємниць тропічного лісу, а також те, як бачать місцеві життя після смерті. Це руйнує уявлення режисера-документаліста про реальність.

Аркадашлох; чому ми байдужі до проблем шукачів притулку й розуміння / Arkadaşloch - Nobody's Problem

Режисер: Нілай Кілінч, Маркус Бауер, Олександр Брюггер / Nilay Kılınç, Markus Bauer, Alexander Brugger
Країна: Туреччина / Turkey

«Аркадашлох; чому ми байдужі до проблем шукачів притулку й розуміння» — це документальний фільм-есе, який розповідає історію Озгура Кала, якого депортували з Німеччини до Туреччини, і зображує його трансформацію з особи, яка не може  інтегруватися в суспільство, до власника сімейного бізнесу в Анталії. На основі проведеного дослідження Нілай Кілінч у своєму документальному фільмі  пропонує ближчий погляд на життя турецько-німецьких мігрантів другого покоління, які змушені мати справу з нестабільністю існування без постійного місця проживання та економічних перспектив, навіть після «повернення» до Туреччини – їхньої так званої «батьківщини». 

Самаряни: біблійний народ / The Samaritans: A Biblical People

Режисер: Моше Алафі / Moshe Alafi
Країна: Ізраїль / Israel

Біблійна самарянська громада бореться за своє життя, щоби врятувати свою мову та віру від вимирання.

Яблуко від яблуні недалеко падає / The Apple Doesn't Fall Far From the Tree

Режисер: Боян Дакіч / Bojan Dakić
Країна: Сербія / Serbia

На горищах ромських будинків по всій Воєводині ми знайшли близько сотні VHS-касет, на яких відображено найважливішу подію в житті ромів — весілля та весільні звичаї. Записи зроблено наприкінці 1980-х та впродовж 1990-х років. Деякі весільні звичаї збереглися та практикуються сьогодні, інші зазнали модифікації, а треті були на межі забуття і про них нарешті згадали завдяки цьому фільму. Ранні шлюби та шлюби за домовленістю, культ незайманості є невід’ємною частиною традиції ромів. Старше й молодше покоління розповідають про ті звичаї, які були продиктовані мандрівним минулим і наскільки ці звичаї є бажаними сьогодні.

У серцях живих / In the hearts of the living

Режисер: Маріель Дуклос / Marielle Duclos
Країна: Франція / France

Вигнання — це довга мандрівка, що триває аж до смерті. Упродовж року волонтери організовують поховання людей, які були безхатьками, намагаючись зібрати їхні родини та близьких та провести їх гідно на «той» світ. Щорічно на кладовищі Корнебар'є на околиці Тулузи проводиться близько двадцяти поховальних ритуалів. Жести, пісні та історії супроводжують цих померлих. Будучи присутніми на похоронах чужих людей, ці волонтери ставлять під сумнів масштаб і значення такого зобов’язання поза межами релігійних переконань. Забезпечуючи гідну прощальну церемонію для цих померлих, вони сприяють вшануванню їхньої пам’яті. Адже людина живе доти, допоки в наших серцях живе пам`ять про неї.

Колискові сирени / Siren Lullabies

Режисер: Крістіна Атовска / Kristina Atovska
Країна: Північна Македонія / North Macedonia

Фільм «Колискові сирени» — це незалежний повнометражний документальний фільм про війну в Україні, що охоплює перші чотири місяці вторгнення у 2022 році. Це особиста історія режисерки Крістіни Атовскої, яка була єдиною журналісткою зі своєї країни в Україні... і самостійно вирушила до гарячих точок. 
Цей фільм створений головним чином завдяки захопленню Крістіни журналістикою та її бажанню дати слово людям, яких не мали змоги почути, в цьому випадку — через війну в їхньому дворі. Саме тому основний фокус фільму спрямований на людей, які залишилися жити в умовах воєнних дій. Через їхні історії ми бачимо всі грані війни — від злочинів проти цивільного населення до солідарності як форми опору, і все це висвітлено в ексклюзивних кадрах. 
Подорож Крістіни починається у Львові, пролягає через окупований Київ, поле бою на Житомирській трасі, містечка Буча та Ірпінь, трагічно відомі через масові вбивства цивільних, й закінчується фіксацією щоденних бомбардувань у Харкові. Це стрічка, яка розповідає про потребу змінювати повсякденну рутину, щоб прожити хоча б ще один день під дощем бомб і постійною загрозою.

bottom of page