top of page

Положення

про V Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО»

Про фестиваль
Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО» – це об’єднання кінематографістів та фольклористів, любителів кіно та шанувальників звичаїв і традицій; це свято етнографічного та антропологічного документального і ігрового кіно, де можна побачити і відчути повсякденне серцебиття малих та великих народів, спільнот, мешканців сіл та міст. Водночас – це платформа, завдяки якій кінематографісти/ки та фольклористи/ки, етнографи/ині та антропологи/ині можуть краще зрозуміти одне одного, обмінятися ідеями та домовитися про майбутню співпрацю.

Фокусом кінофестивалю є етнографія, фольклористика, антропологія, історія, побут, проблеми та сподівання, культура, національні традиції та звичаї, визначні події та персоналії тощо. «ОКО» це симбіоз вшанування традицій, пізнання нового та пошуку актуальних форм і тенденцій, як у національних культурах України та Болгарії, так і в культурах цілого світу.

Під час повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну Кінофестиваль ставить за основну мету культурну дипломатію та відстоює позицію «культура завжди на часі», тому боротися з ворогом потрібно як на полі бою, так і в інформаційній площині.

Кінофестиваль, а також пов’язані з ним заходи та події мають такі цілі:

  • Заархівувати та зробити надбанням широкої громадськості звичаї та обряди, народне мистецтво та ремесла, життя та побут етнічних спільнот України та Болгарії, а також культур та цивілізацій зі всього світу.

  • Відіграти просвітницьку роль, охопивши сфери етнографії, антропології, історії та інші. Підвищити серед глядачів рівень пізнання власної національної культури й ідентичності та ознайомити їх з особливостями культур народів світу.

  • Посприяти розвитку міжкультурного та міжнаціонального діалогу, зменшенню проявів расизму, ксенофобії та дискримінації через демонстрацію фільмів про культурне розмаїття народів та етнічних груп.

  • Привернути увагу молодих кінематографістів та глядачів до етнографічного та антропологічного матеріалу, народного мистецтва та ремесел, заохотити їх до творчих пошуків у цих сферах.

  • Створити осередок для професійного спілкування кінематографістів і фольклористів, що сприятиме «народженню» спільних проєктів.

  • Стати майданчиком для популяризації української та болгарської культури, кінематографії, етнографії, історії тощо.

  • Популяризувати Україну та українську Бессарабію в Болгарії та у світі й навпаки, укріпити українсько-болгарські відносини на культурному рівні.

  • Зміцнити моральний дух українців та об’єднати світову спільноту для протидії російській воєнній та культурній експансії.

  • Осмислити культурні наративи та сенси у контекстах історичної ретроспекції та сьогодення в часи боротьби українського суспільства та держави загалом за своє минуле, теперішнє й майбутнє.

  • Зібрати, зберегти та примножити культурну спадщину та  національну пам’ять.

Найкращі авторські роботи, за згодою з правовласниками, отримають організаційну та інформаційну підтримку й будуть рекомендовані до практичної реалізації та подальшої дистрибуції на VOD- та ОТТ-сервісах MEGOGO (Україна) та Neterra.TV (Болгарія).

bottom of page