top of page
Пошук

Міжнародний етнографічний кінофестиваль «OKO» оголошує розклад фестивальних подійДо початку великого свята життя та кіно залишилося менше двох тижнів! Сьогодні «ОКО» радо представляє розклад фестивалю, в якому зазначений час кінопоказів та інших заходів в рамках нашої події.


13 листопада – відкриття «OKO»


Етнографічний музей (вул. Генерала Сікорського 19, Торунь)


16:00 Покази фільмів* «Чамур» та «Місце сили»


Ці документальні фільми розкажуть глядачам про рідний для фестивалю регіон – Бессарабію. Обидві стрічки представить їхня режисерка Тетяна Станєва.


*фільми демонструються з українськими субтитрами; для українців вхід вільний.


16:00 – 18:00 – Працює етнофотозона та патріотичний благодійний ярмарок, де можна придбати фестивальний мерч, українську символіку та традиційні вироби ручної роботи.


18:00 – святковий концерт «OKO»

  • Фолькбенд болгарської музики «Фа-Дієз» представить батьківщину кінофестивалю – м. Болград.

  • Український етноелектронний проект «GG ГуляйГород» зачарує глядачів українським народним співом.

  • Етнотека, майстер-класи народних танців від колективу «OKO».

18:00 – 20:00 – Працює смачний кут «Гостини від Батьківщини».


20:00 – Краєзнавча прогулянка Старим містом Торуня.


21:00 – показ фільму-відкриття «OKO» «Вусатий фанк» (Kino CAMERIMAGE, Ринок Новомейський, 28), сесія запитань та відповідей з авторами.


Упродовж усього фестивального періоду в Етнографічному музеї діятиме фотовиставка «Різноманіття України», яка представляє Захід, Схід та Південь України.

Автори: Анна Сеник, Олена Рубашевська та Олександр Барон.


15 листопада – панельна дискусія


«Збереження національної спадщини під час війни»


Починаючи з 24 лютого 2022 року, чимало українських установ постраждали від військових атак. Національні архіви, бібліотеки та музеї були частково пошкоджені, а в деяких випадках – повністю зруйновані. Безліч унікальних експонатів та локацій були втрачені назавжди. Серед обстріляних закладів – Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Художній музей імені Куїнджі, Музей українських старожитностей імені Василя Тарновського, Донецький драматичний театр в Маріуполі, Свято-Успенська Святогірська лавра. Під час нашої панельної дискусії ми поговоримо про український досвід збереження національної спадщини, про пошук коштів під час катастроф, а також про цифрові можливості для культурних інституцій в умовах війни.


Спікер: Себастьян Майсторович, експерт з цифрової історії, співзасновник проєкту «Збереження української культурної спадщини онлайн» (SUCHO - Save Ukrainian Heritage Online).


18 листопада – Церемонія нагородження та закриття «OKO»


18:00 – Оголошення переможців у конкурсах короткометражних та повнометражних фільмів, церемонія нагородження.


18:30 – Концерт сучасної музики з елементами фольклору у виконанні української співачки Мирослави Салій.


19:00 – Показ фільму-закриття «Сторожова застава».


З повним розкладом сеансів можна ознайомитися на офіційному сайті «OKO».


Квитки можна придбати на сайті EnergaCAMERIMAGE website.

Фестиваль відбувається за підтримки Кінофестивалю операторського мистецтва EnergaCAMERIMAGE, Міністерства закордонних справ Республіки Болгарія в рамках програми «Болгарська допомога для розвитку»,Посольства Болгарії в Україні, медіасервісу MEGOGO, Польського інституту в Києві, ТОВ «Поромний комплекс Орлівка», Болградської міської ради та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.

86 переглядів0 коментарів
bottom of page