top of page
Пошук

«ОКО» представляє членів журі та нагороди для учасників української едиції в Болграді 2024


Під час проведення української частини 5-ї ювілейної едиції Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» в Болграді члени журі вирішать долю 41 стрічки з міжнародного конкурсу короткометражних фільмів OKO GLOBAL. Перед запрошеними експертами непросте завдання, однак ми впевнені, що це не завадить їм ухвалите справедливе й мудре рішення щодо переможців. 


До складу членів журі 5-ї едиції МЕКФ «ОКО» увійшли:



Жанна Максименко-Довгич — українська режисерка та продюсерка з Києва. Маючи ступінь магістра журналістики, вона працювала на різних українських телеканалах як кореспондент, а згодом як креативний продюсер. Її короткометражні фільми були представлені на різних національних та міжнародних кінофестивалях, а також отримували фестивальні нагороди. У 2021 році як режисерка вона брала участь у програмі EsoDoc зі своїм проєктом «Мир для Ніни», який порушує тему воєнних злочинів та відповідальності за них. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Жанна також працює журналісткою-фрілансеркою для радіо CBC, локальною продюсеркою для міжнародних медіа, зокрема AP, Le Monde, Channel 9 Australia. Водночас вона продовжує працювати над документальними фільмами в Україні як режисерка та продюсерка. Очолює Гільдію режисерів України, є членкинею Документальної асоціації Європи та Української кіноакадемії.



Філіпа Кардосо — бельгійська режисерка, режисерка монтажу та сценаристка. Народилася в Лісабоні 1971 року. У 18 років покинула батьківщину й поїхала до Франції вивчати танці. Подорожувала світом як танцівниця і відкрила в собі пристрасть до фотографії. Переїхавши до Брюсселя, вона почала заглиблюватися у кінотворчість. Перші фільми Філіпа присвятила світу театру, танцю та музики, а згодом вона стала співрежисером документальних фільмів, зокрема, про індійського режисера Сатьяджита Рая.

Відтоді вона постійно збагачує свій досвід та працює на всіх етапах кіновиробництва — від зйомок до фінального монтажу. Зокрема, Філіпа була режисеркою монтажу стрічки «Я — Шанс (і)» (режисер Марк-Анрі Вайнберг), яка перемогла в Міжнародному конкурсі повнометражних фільмів у рамках третьої едиції Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» у 2022 році. Наступного року фільм «Г'юто», в якому вона виступила режисеркою та сценаристкою, був також представлений в міжнародній конкурсній програмі кінофестивалю. 



Петир Тодоров — директор виконавчої агенції «Національний фільмовий центр» (НФЦ) в Болгарії, який обіймає цю посаду з 2022 року. Закінчив філософський факультет за спеціальністю «Політологія» та здобув ступінь магістра європейських студій за спеціальністю «Е-Європа» в Софійському університеті імені Святого Климента Охридського. Також має спеціалізацію в управлінні незалежними кінотеатрами в Італії та Франції. 

Має понад 23 роки досвіду роботи в кіноіндустрії, зокрема у виробництві, дистрибуції, промоції та показі фільмів, а також в організації міжнародних кінофестивалів. Кінопродюсер, дистриб'ютор європейських повнометражних і короткометражних ігрових та документальних фільмів. Експерт у сфері кіноменеджменту, управління проєктами та лідерства. Працював у першому мультиплексному кінотеатрі в Софії та понад 7 років займався продюсуванням. Є зовнішнім експертом програми Eurimages Ради Європи та зовнішнім експертом Європейської комісії в освітньо-культурній програмі «Креативна Європа». 



Хрісто Анастасов — болгарсько- та франкомовний історик і політолог. Народився в Софії 13 квітня 1980 року. Закінчив Національну середню школу стародавніх мов і культур в Софії.

Вивчав історію в Університеті Марка Блоха в Страсбурзі та політологію в Університеті Білгі в Стамбулі. Після цього Хрісто працював журналістом та кореспондентом у французьких медіа, а згодом став головним редактором газети Courrier de la Bulgarie. Крім того, він співпрацює з багатьма болгарськими виданнями як оглядач і аналітик. Основний фокус його аналітичних досліджень — історичні нашарування в сучасних геополітичних питаннях. З 2014 року є головою Асоціації об'єднаних реформаторів.


Стрічки з короткометражного міжнародного конкурсу будуть змагатися за головну нагороду секції — OKO Jury Grand Prize, призовий фонд якої становить 600 євро. Також журі окремо відзначить спеціальними призами найкращі серед ігрових, нон-фікшн та анімаційних фільмів, і роботу з найкращою етнографічною репрезентацією.


Крім професійного журі, арбітрами стануть глядачі кінофестивалю. З-поміж фільмів чотирьох конкурсних програм та секції ОКО ХІТИ, що будуть доступні для перегляду в рамках української едиції, вони шляхом голосувань оберуть п’ять найулюбленіших. Стрічка, яка посяде перше місце, отримає Приз глядацьких симпатій та грошову винагороду сумою 150 євро.


До того ж, Болградська міська рада на правах співорганізатора нагородить один фільм із програми «НАШЕ ОКО» (з-поміж короткометражних та повнометражних робіт), який набере найбільше глядацьких голосів. Фільм-переможець отримає грошовий приз сумою 150 євро.  


Переможці української едиції кінофестивалю будуть оголошені на церемонії закриття в Болграді 15 вересня й отримають фестивальні дипломи та трофеї у вигляді цеглинки.


22 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page