Дана Мітанова

Мене звати Дана Мітанова. Я мала за щастя народитися в невеликому, але від того не менш прекрасному болгарському селі Криничне на півдні Одеської області, що розкинулося на узбережжі величного озера Ялпуг. Народні танці та співи завжди були частиною мого життя: у шкільні роки я відвідувала різні гуртки, брала участь у конкурсах та фестивалях, і вже тоді відчувала особливий потяг до своєї рідної культури та надзвичайний стан піднесення в моменти занурення в неї.

Успішно завершивши Криничненську ЗОШ, вступила до ОНУ імені І.І.Мечникова на факультет журналістики, реклами та видавничої справи. Працюючи журналісткою, окрім суспільно-політичних текстів, я створювала матеріали про національні й релігійні свята, життя та побут народів, які проживають на території Одеської області, зокрема, про болгар та гагаузів Болградського району.

Я надзвичайно пишаюся тим, що мені було і є що розповісти про свій рідний край, і намагаюся, за нагоди, привозити сюди своїх друзів та знайомих, аби вони могли самостійно осягнути місцевий колорит. Гості із задоволенням приїжджають та часом жартують, що Криничне скоро захопить світ, бо село, в якому люди щиро пишаються своєю культурою, дотримуються традицій своїх пращурів, зберігають унікальну діалектну мову та частують неймовірно смачними стравами та вином, просто не може залишатися в тіні.

Для мене «ОКО» – це можливість відкрити жителям України та інших країн світу мою дивовижну Бесарабію з її безкрайніми степами, найбільшим у країні прісноводним озером, працьовитими та гостинними людьми, які до останньої краплі поту віддають себе і роботі, і гучним та веселим святкуванням. Цей етнографічний кінофестиваль є чудовою нагодою познайомитися з унікальними людьми, дізнатися про життя інших народів та культур і зазирнути вглиб себе, бо тільки пізнавши «чуже», починаєш розуміти істинну цінність «свого».